місто Київ
вулиця Васильківська, 1
Колекція Музею кіно започаткована у лютому 2019 року, коли на зберігання були прийняті перші експонати – унікальне обладнання 1967 року, яке використовувалось у процесах обробки кіноплівки на Київській кінокопіювальній фабриці. Зараз його можна побачити в Довженко-холі.
Іншими джерелами надходжень стали дарування, а також реструктуризація Кіноархіву, з якого до Музею кіно перейшов фонд «Кінотехніка». Загалом музейна колекція перебуває в процесі формування і наразі малочисельна, але розташована у двох великих фондосховищах, де створено відповідні технічні умови зберігання. Адже експонати Музею кіно, на відміну від кіноархівних паперових документів, – це тривимірні предмети з металу, скла, дерева, пластику, текстилю і навіть китового вуса.
Вони поділяються на три фондові групи:
Т – кіно- і фототехніка
Р – реквізит, предмети кінодекораційного мистецтва
М – меморіальні предмети
У фонді Т збираються зразки, пов’язані з усіма технічними процесами у кіно та фотографії – від знімання до тиражування і прокату.
Французька кінокамера «Debrie Paris Sept 16 мм» першої половини 1920-х років приїхала до музею з Франції як дарунок від історика кіно Любомира Госейка. Цією камерою власноруч знімав знаменитий Ежен (Євген) Деслав, французький і іспанський режисер українського походження, друг Бунюєля і Далі.
Найстарший експонат колекції – популярна свого часу бокс-фотокамера Kodak Brownie №2, що вироблялася у США з 1902 року, подарована Іваном Козленком.
Є в колекції і раритетні проєкційні апарати, один з них – досі придатний до експлуатації німецький кінопроєктор Agfa Record 1930-х років.
Фонд Р об’єднує реквізит, костюми, частини декорацій, які використовувалися під час зйомок українських ігрових, документальних і анімаційних фільмів. Зокрема, наразі зберігаємо ляльки і декорації декількох мультфільмів 1980-х років, знятих на Творчому об’єднанні мультиплікації Київської студії науково-популярних фільмів.
До фонду М надходять не лише особисті речі, але і меморії, пов’язані з кінематографічними інституціями і подіями. Наприклад, макет в масштабі 1:100 Київської кінофабрики ВУФКУ, відомої нині як Кіностудія імені Олександра Довженка. Також цікавою є добірка сувенірних сумок з кінофестивалів в Одесі, Києві, Каннах, Берліні, Порденоне.