Місто Київ

місто Київ

вулиця Михайла Коцюбинського, 9

Меморіальний кабінет-музей В.С. Косенко

Музей у Києві, по вулиці Михайла Коцюбинського, будинку № 9, квартирі № 4, де видатний український композитор, піаніст, педагог, громадський діяч Віктор Косенко проживав з 11 травня 1938 і до смерті (3 жовтня 1938).

Відкритий 1938 за порадою поета Максима Рильського як меморіальний кабінет-музей митця. На початку діяльності — це був народний музей. Він працював до війни, перервавши свою роботу тільки на 1941—1944 роки.

Музеєм опікувалася вдова композитора — Ангеліна Володимирівна Канеп-Косенко. Після смерті Ангеліни Володимирівни традиції музею зберігала падчерка композитора — Раїса Едуардівна Канеп-Косенко-Кудрицька.

1964 року музей офіційно отримав статус народного, а з 2007 — державного.2009 року Музей-квартира композитора В. С. Косенка рішенням Київської Міської Ради став філією Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

23 листопада 2016 відкрили нову експозицію музею після ремонтно-реставраційних робіт приміщення.У музеї зберігаються осо­­бисті речі, рукописи, фотоархів, епістолярна спадщина композитора, видання та грамзаписи його творів.

Експозиційний простір музею поділяється на два розділи: меморіально-біографічний (вітальня і кабінет) та виставковий (третя кімната).В меморіальній частині Музею-квартири на основі фотографій, спогадів та публікацій відтворено інтер'єри помешкання 1930-х, в якому жив В. С. Косенко та його родина. Тут представлено унікальні особисті речі композитора.

Найдавнішим експонатом зібрання є іменна срібна ложка з батьківського дому Косенка.

Музей оснащений сучасними аудіо-візуальними засобами, в яких представлено в повному обсязі колекцію музею-квартири В. Косенка і надано можливість відвідувачам в інтерактивній формі долучитися до епохи, в яку жив і творив митець, та познайомитися з його музикою.

Меморіальна і біографічна складові нової експозиції презентують Віктора Косенка як непересічного українського митця європейського рівня і значення.