місто Львів
Площа Ринок, 2
Відділ Львівського історичного музею «Палаццо Бандінеллі» знаходиться у 3-поверховій кам`яниці кінця 16 століття на пл. Ринок, 2., однієї з найстаріших будівель центральної частини Львова.
На початку 17 століття цей будинок належав заможному флорентійському купцю Роберто Бандінеллі, який у 1629 році відкрив тут першу у Львові пошту. Саме завдяки родині Бандінеллі серед знавців історії міста споруда більше відома як «Палаццо Бандінеллі».
Протягом 18-19 століть власниками кам`яниці були місцеві вірмени, австрійці, поляки, які належали до заможного львівського середовища. На початку 18 століття було здійснено капітальний ремонт, про що свідчать написи на дерев’яних елементах конструкції в інтер’єрі.
Будинок являє собою один з цікавих зразків житлової архітектури історичного центру Львова, і є одним з елементів цілісного ансамблю площі Ринок, який сформувався протягом 17-18 століть. Будинок має три поверхи, та типовий для забудови на Ринку головний фасад із трьома вікнами. Бічний фасад виходить на вул. Ставропігійську.
На початку 2000-х років будинок був відреставрований. Від 2005 року в його приміщеннях працює експозиція відділу «Палаццо Бандінеллі».
Експозиційні приміщення розташовані на другому та частково на третьому поверсі. В основу музейної концепції покладено ідею відтворення житлових інтер’єрів, характерних для побуту заможних львів’ян 17-18 століть. До уваги відвідувачів – зал для урочистих прийомів, а також анфілади кімнат, де експонуються зразки меблів, порцелянового та фаянсового посуду, вироби зі скла, килими-шпалери, предмети побуту, а також живописні полотна. Серед експонатів – унікальні твори мистецтва, що демонструють високий художній та естетичний рівень митців різних країн Європи. Окрасою є вишукані меблі ручної роботи 17 – 18 століть, виготовлені на індивідуальне замовлення короля Франції Людовіка XVI ткані шпалери, колекція столового срібла, порцелянові вироби з Китаю та Японії.
Експозиція побудована за принципом умовного відтворення інтер’єрів будинку за їхнім призначенням: з залу для урочистих прийомів відвідувачі потрапляють до вітальні, галереї парадного портрету, кабінету, їдальні тощо. Справжньою родзинкою експозиції відділу є інтер’єр кухні, де зібрано зразки старовинного металевого посуду.
Оскільки приміщення будинку не збереглися у первісному вигляді, за винятком деяких конструктивних елементів, експозиція формувалася на основі історичних описів аналогічних споруд 17-18 століть на площі Ринок.