місто Кам'янець-Подільский
вулиця Старобульварна, 10
"Музей мініатюр ""Замки України"" - це незвичайне місце, яке залишає незабутнє враження на відвідувачів. Він приваблює не тільки дітей, але і дорослих своєю красою та оригінальністю. Мініатюрні моделі замків, фортець, палаців та вокзалів вражають своєю деталізацією та реалістичністю. Локація музею також приваблює - він розташований під відкритим небом, серед природного декору, що створює особливу атмосферу. Персонал музею завжди ввічливий та готовий надати необхідну інформацію. Крім того, в музеї є можливість взяти аудіогід, який допоможе дізнатися більше про кожен замок та його історію. Також варто відзначити можливість відвідати музей вночі, коли кожна мініатюра замку світиться, створюючи незвичайний ефект.
Музей мініатюр ""Замки України"" в Кам'янці-Подільському презентує 21 мініатюрну модель найвідоміших архітектурних пам'яток України, серед яких середньовічні фортеці та аристократичні палаци, розташовані у різних регіонах України.
Музей просто неба дає можливість ознайомитися відразу з усіма, дізнатися подробиці їхньої історії, цікаві факти, таємниці та легенди, а також оцінити роботу київських майстрів, які з точністю передали найдрібніші деталі споруд.Зазирнути у бійниці, подивитися, що робиться за фортечним муром чи порахувати усі башточки? Можна сказати, що у нас можна обійти всю Україну. Адже на невеликій території ви можете побачити замки західної України, до речі, їх найбільше, а також центральної і східної.
Над створенням мініатюрних замків працювала київська студія «Арт-макет», роботи майстрів якої славляться за межами України. Кожен макет виконувався вручну із пластику і покривався спеціальною фарбою. На виготовлення одного замку потрібно від двох до чотирьох місяців. Найдовше виготовляли перлину музею – Кам’янець-Подільську фортецю.
Хотілося, щоб місцевим мешканцям було приємно споглядати рідну фортецю. До того ж її можна порівняти із оригіналом, який видніється на дальньому плані. До речі, наша фортеця, як й інші, дещо відрізняється від оригіналу. Адже майстри показали їх у часи розквіту, а до наших днів в реальності не завжди збереглися усі споруди того чи іншого замку. Деякі взагалі занепадають, як наприклад, Петрівський замок на Одещині. Зараз від нього залишилися тільки в’їзна арка та задні сходи, - веде мову екскурсовод. - Тому метою нашого музею є показати величну історію України і могутність колишньої фортифікаційної архітектури, яка захищала наших предків.
Масштаб макетів: 1:40 чи 1:50. Біля кожного є табличка із назвою та коротким описом. Макети чудово вписані у ландшафт. Наприклад, тут є водойма із золотими рибками, яка служить для Хотинської фортеці Дністром, а для Білгород-Дністровської твердині – Дністровським лиманом, на березі якого вона насправді стоїть. До Кам’янець-Подільського замку веде місточок через Смотрич, як і в реальності, а біля Меджибізької фортеці тече Південний Буг.
Музей мініатюр “Замки України” - це чудове місце для сімейного відпочинку і для проведення часу з друзями. Тут ви не тільки насолодитесь красою та різноманіттям українських замків, але й отримаєте незабутні враження та позитивні емоції. Не пропустіть можливість відвідати цей унікальний музей, який відкриє вам нові горизонти та зацікавить вас українською історією та культурою."